גיאוגרפיה

גרמניה - גיאוגרפיה
טיסות לגרמניה
השכרת רכב
טוס וסע
גיאוגרפיה

גרמניה – גיאוגרפיה

גרמניה היא מדינה במרכז אירופה ששטחה הוא 357,021 קילומטרים רבועים. שטחה משתרע מהרי האלפים בדרום עד לדנמרק, הים הצפוני והים הבלטי בצפון. לרוחב היא משתרעת מהגבול עם פולין וצ'כיה במזרח ועד לגבול עם הולנד, בלגיה וצרפת המערב.

גרמניה מחולקת לשלושה אזורים ברורים:
הדרום ההררי בשיפולי הרי האלפים, השפלה הצפונית לחופי הים הבלטי ומרכז המדינה המשובץ בגבעות והרים, נחלים ונהרות ומהווה את עיקר שטח המדינה. חלקה הצפוני, המישורי של גרמניה מנוצל למטרות חקלאות.

סמוך לגבול עם הולנד קיימים אזורים רבים של אדמה רוויית לחות. במקלנבורג סמוך לים הבלטי, מצויים אגמים רבים שמקורם בקרחונים. מצפון לשפלה כלולים בשטחה הפוליטי של גרמניה מספר איים. בצפון גרמניה נכרתה תעלת קיל שמחברת בין הים הבלטי לים הצפוני.
מרכז גרמניה הוא אזור הררי שמקורו בהרי געש ובפעילות וולקנית מהתקופה של טרם ההתיישבות שם. עמק הריין עובר דרך מרכז המדינה וממשיך לכיוון הולנד.
בחלק המזרחי של העמק ישנם אזורים הרריים, ששיאם הוא בהרי אורה שעל גבול צ'כיה. בדרום גרמניה כמו במזרחה, מצויים רכסי הרים רבים. הגדול והגבוה שבהם הוא רכס הרי האלפים. היער השחור שנמצא ליד הגבול הדרום - מערבי עם צרפת, מפריד בין נהרות הדנובה והריין. מהיער השחור חוצה נהר הדנובה את בוואריה ופונה דרומה ביער בוואריה לכיוון הים השחור.

האקלים בגרמניה הוא ממוזג ברובו ונוטה להיות קר, מעונן ועם לחות גבוהה. בצפון מערב המדינה יורדים גשמים במשך כל השנה. בגרמניה עוברים כ-240 נהרות והגדולים שבהם הם הריין, אלבה והדנובה.
מעונין במידע נוסף? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם...
אין תגובות למאמר
הוספת תגובה
סגור
  • מאת
  • נושא
  • תוכן
  • הוסף תגובה
© כל הזכויות שמורות לאופיר טורס