ברלין Berlin

גרמניה - ברלין Berlin
טיסות לגרמניה
השכרת רכב
טוס וסע
ברלין Berlin


ברלין - היסטוריה של עיר המשתנה במהירות
 

ברלין אוחדה לעיר אחת לאחר נפילת החומה ב-3 לאוקטובר 1990. העיר מונה 3.4 מיליון והיא עיר הבירה של גרמניה.

ההיסטוריה האורבנית של העיר נשארה נאמנה לעצמה. ההיסטוריה של ברלין תמיד סומנה כמלאת תהפוכות ושינויים. לאורך המאות, מלכים פרוסים, מדינאים שונים ודיקטטור אחד ניסו לשנות את העיר ולהתאים אותה לרעיונות הפרטיים שלהם.
 
כתוצאה מעליית העיר לסטטוס של מטרופוליס בפחות ממאה שנים, הפיתוח האורבני שלה היה יותר רדיקלי ואימפולסיבי מאשר בערים אחרות. לפי סטנדרטיים היסטוריים, ברלין היא עיר צעירה.
 
היא נוסדה ע"י סוחרים נוסעים כהתנחלות תאומה ל – Coelln, ברבע האחרון של המאה ה – 12. בגלל מיקומה האסטרטגי, יוצא הדופן, העיר התאומה התפתחה במהירות והפכה בסביבות 1550 להיות המרכז המסחרי המוביל של ברנדנבורג.
 
בתקופה זאת חיו כבר 12,000 אנשים לגדות נהר הספרי. מאה אחת יותר מאוחר, לאחר הרס כמעט מוחלט, במהלך מלחמת 30 השנים, ברלין חוותה פריחה תרבותית וכלכלית חסרת תקדים תודות לפרידריך וילהלם הגדול. הוא הזמין מהגרים לגור בעיר, יהודים ואחרים.
 
המלכים הפרוסים שבאו אחריו ובמיוחד פרידריך השני, בנו את ברלין כעיר המלכותית שלהם. ארכיטקטים כמו שלוטר ומאוחר יותר קנובלסדורף ושניקל הטביעו חותמם בעיר עם סגנונם המיוחד.
 
בשנת 1871 ברלין הפכה לעיר הבירה של האימפריה הגרמנית שנוסדה מחדש. בתחילת המאה הבאה, אוכלוסיית ברלין צמחה ליותר משני מיליון תושבים.
 
בשנות ה-20 של המאה ה-20, ברים, בתי קפה, קברטים ומגוון תיאטראות הציעו מבחר מופעים ותרבות בוהמיינית. האנשים שהיו מעוניינים בזמנו להצליח כאומנים, שחקנים או סופרים באירופה, היו צריכים להציג את עצמם לקהל הברלינאי.
 
במהלך תקופה זו, לברלין היו הרבה אתרים ברמה עולמית. ככר פוטסדאמר עם מערכת הרמזורים הראשונה באירופה, מגוון גדול ביותר של מופעים בווינטרגארדן, בסקאלה או באדמירל ספלאסט.
 
בתאריך 30 לינואר 1933, התמנה אדולף היטלר לקאנצלר גרמניה והכול השתנה.
גם ברלין סבלה מהשמדת הקהילה היהודית שלה. מתוך 160,000 יהודים ברלינאים שהתגוררו בעיר לפני 1933, רבים ברחו לגלות, שליש נרצחו במחנות הריכוז.
 
בתום מלחמת העולם השניה, בברלין היו יותר מ -28.5 קמ"ר של חורבות והרס, כפול מהעיר דרזדן לדוגמה, מה שהפך אותה לבעלת נוף ההרס הגדול ביותר בגרמניה.
 
ההיסטוריה הפוסט מלחמתית של ברלין סומנה במשברים שהיו לעיתים הסיבות ולעיתים התוצאות של המאבק הגלובלי לכוח בין השיטות של המזרח והמערב. בשנת 1947 הנציג הסוביטי עזב את פיקוד בעלות הברית והביא בכך לסיום השליטה של ארבע המעצמות על העיר. עם המצור על מערב ברלין בשנים 1948 – 1949 נחתם גורלה של העיר.

במהלך הלילה של ה-3 לאוגוסט 1961, המשטר של המפלגה הסוציאליסטית המאוחדת של גרמניה הקימה חומה שהפרידה בין האזורים המזרחיים של העיר לשאר חלקיה.
 
155 הקילומטרים של חומת ברלין שעברה דרך העיר היה מחזה מיוחד ואטרקציה לתיירים במערב ברלין במשך שלושה עשורים. ברלין המזרחית חגגה עם עצרות המוניות וארכיטקטורה סוציאליסטית. ביום שנפלה החומה, חזרה ברלין להיסטוריה הישנה שלה.
 

ברלין - תרבות ואומנות
 

בברלין ניתן למצוא כ-1500 אירועים מגוונים לאורך השנה. מוזיאונים שמציגים אומנות עכשווית או מאסטרים ישנים, אופרה קלאסית, מחזות זמר, הופעת היפ הופ, תיאטרון מתוחכם או הצגות מגוונות עם רפרטוארים משתנים, מגוון שמספק כל טעם וכל אזרח ותייר המבקרים בעיר.

בברלין אוסף אומנות היסטורית, ארכיטקטורה יוצאת דופן ו-180 מוזיאונים. בלב הנוף האומנותי של ברלין נמצא אי המוזיאונים המכיל 5 בניינים - כל המוזיאונים הייחודים בעולם נמצאים במתחם והם הוגדרו בשנת 1999 כאתרי מורשת ע"י ארגון UNESCO וזמינים ופתוחים לביקור קהל.
 
במהלך השנים האחרונות הצליחה ברלין ליצור לה שם עולמי כמקום של אומנות עכשווית עם תערוכות איכותיות בהמבורגר באנהוף, בגלריה הלאומית או ב – Martin Gropius Bau. ארגון הגלריות, הברלינאי מונה כרגע 440 גלריות לאומנות במטרופוליס, יחד עם 200 חדרי תצוגה לא מסחריים ומקומות נוספים המציגים אומנות.
 
אוהבי מוזיקה קלאסית ימצאו את מבוקשם לא רק ב – Staatsoper Unter אלא גם ב – Deutsche Oper וב – Komische Oper. בעיר נמצאים 3 בתי אופרה, 8 תזמורות סימפוניות שאחת מהם היא הפילהרמונית הברלינאית, בעלת השם העולמי, 150 תיאטראות במה, קטנים וגדולים המציגים יצירות רוח אוונגארדיות כמו גם קלאסיקות ענקיות בינלאומיות.
 

מטרופוליס יצירתי ועיר בירה טרנדית
 

ברלין מוגדרת ע"י UNESCO כעיר של עיצוב והעיר הראשונה בגרמניה המופיעה ברשת העולמית של ערים יצירתיות. מובילה בתחומי ארכיטקטורה, אומנות ואופנה.
 
במהלך השנים האחרונות, ברלין ביססה את עצמה כמרכז לעיצוב מודרני. הבירה נותנת השראה ומציעה מקום לרעיונות יוצאי דופן, קונספטים חדשניים ותסריטי חיים בלתי קונבנציונליים בכל דבר ועניין. אומנים ומעצבים בינלאומיים, מוקסמים מהדינמיות, חוש היצירתיות האופורי ומגיעים לברלין במטרה לקבל השראה בכדי שיוכלו להרחיב את הפוטנציאל היצירתי שלהם.
 
הפסטיבל השנתי לאופנה DMY מציג טרנדים חדשניים. מאז האיחוד מחדש, הסצינה האומנותית הברלינאית התפתחה להיות אחת מהמלהיבות והדינמיות ביותר באירופה וחווה כעת שטף של כשרונות יצירתיים המגיעים מכל מקום בעולם.
 
מספר גלריות בהן אומנים כשרוניים מציגים אומנות אלטרנטיבית - עכשווית גדל באופן מהיר. הרובע היפהפה Galerienvietel ב – Mitte יחד עםkreuzberg , Charlottenburg והאזור שמסביב להמבורגר באנהוף, מכוון אוהבי אומנות שמעוניינים להתחיל במסעות גילוי מרגשים בסצינה היצירתית. כל שנתיים מארחת ברלין את אחד מהאירועים החשובים ביותר, הרלוונטיים לאומנות עכשווית, "Berlin Biennale ".
 

ברלין - ארכיטקטורה
 

מאז הקמתה בימי הביניים, ברלין לא הפסיקה לעשות היסטוריה. אם כבירת פרוסיה או כמטרופוליס צומח בשנות ה-20 של המאה ה-20. היום בו נפלה החומה היה למעשה התחלת עידן חדש שהביא עמו שינויים פוליטיים עמוקים כמו איחוד מחדש של גרמניה בשנת 1990.

בהחלטת בון - ברלין בשנת 1991 להעברת הממשל הגרמני למשכן חדש על גדות הספרי בשנת 1999. ברלין עברה שינויים רדיקלים. יישור ההדורים בהבדלים בין מזרח למערב ופיוס בין שני הצדדים, אפשרו צמיחה משותפת.

23 הרבעים המקוריים הפכו ל-12 רובעים. כיום ברלין מייצגת דינמיות ומודרניות אבל עדיין יש בה עדויות לעברה הסוער בכל מקום בעיר המוצג לעולם.
 
לאור האיחוד מחדש, בניינים היסטוריים שוחזרו והיכן שעמדו מבנים של מסך הברזל, נבנו וצצו רובעים חדשים ואתרים ספקטקולריים כמו הרובע הממשלתי והאנדרטה לשואה.
 
השילוב של אתרים היסטוריים וארכיטקטורה מודרנית מושכים מבקרים מכל רחבי העולם.
 
ארכיטקטים בעלי שם בינלאומי היו מעורבים בעיצוב קו הרקיע שלא ניתן לטעות בו של ככר פוטסדאמר. הבניינים המודרנים - החדשים, הייחודיים של רובע הממשל מסביב לרייכסטאג עם כיפת הזכוכית שאותה ניתן לראות ממרחק רב והרובע החדש מסביב ל-Hautbanhof, התחנה המרכזית. הבניה המחודשת של ארמון העיר,in Mitte Stadtschloss והפיתוח החדש מסביב
לגן החיות ב – City – West הם רק שניים מתוך הפרויקטים האורבניים הנמצאים בבניה כעת. חיים חדשים הגיעו ל-Kurfurstendamm.
 

ברלין - עיר המוזיאונים
 

בכל יום ניתן לראות יצירות אומנות היסטוריות חשובות ואומנים חדשים מבטיחים ב-180 המוזיאונים ו-440 הגלריות בברלין. תערוכות מעניינות ופסטיבלים מעוררים.

אירועים מעניינים שקורים לאורך השנה: סוף השבוע של הגלריות באביב, ה-Bieannale הדו שנתי וה-Kunstherbst, יריד מכירות לאומנות עכשווית, המתקיים כל סתיו www.gallery-weekend-berlin.de.
 
ברלין היא עיר המוזיאונים. היצע המוצגים הרחב והמגוון מושך יותר מ-13 מיליון מבקרים כל שנה. אוצרות אומנות עולמיים כגון ה Pergamon Alter וה – Nefertiti Bust מוצגים לראווה לצד מאסטרים מבוגרים וצעירים כמו: Giotto, Caravaggio  Breughel, Cspar David Friedrich , Joseph Beuys ,&ndash ungen Wilden Wild Youth ו-Baselitz or Haring . www.smb.museum/smb
 

אי המוזיאונים - מעל 6000 שנים של אומנות ותרבות היסטורית
 

אי המוזיאונים בברלין הוא מתחם המוזיאונים הגדול בעולם. מעל 6000 שנות אומנות ותרבות היסטורית מוצגים באוספים הנמצאים בחמשת הבניינים שנבנו בין 1830 לשנת 1930.

המוזיאון הישן, המוזיאון החדש, הגלריה הלאומית הישנה, מוזיאון בודה ומוזיאון הפרגמון. הפתיחה של המוזיאון החדש בשנת 2009 היתה אבן פינה במימוש תוכנית מאסטר לשפץ את כל אי המוזיאונים של ברלין שהוגדר ע"י UNESCO כאתר מורשת בשנת 1999.
 

ממקורות ההיסטוריה הגרמנית לנפילת חומת ברלין
 

מוזיאונים כגון מוזיאון ההיסטוריה הגרמנית, המרכז הברלינאי למסמכי חומת ברלין או מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, מתארים את ההיסטוריה הגרמנית המשתנה מעת לעת כמו גם את היותה מחולקת לפרק זמן של 30 שנים.

עם יותר מ-500,000 מבקרים בשנה, המרכז למסמכי הטופוגרפיה הברלינאי נחשב לאחד מאתרי האזכרה והמוזיאונים בברלין בהם מבקרים הכי הרבה אנשים בשנה. המוזיאון מכיל 4 אזורי תערוכות חשובים - המשרד המרכזי של המשטרה החשאית, ה-SS, המשרד הראשי של הרייך (RSHA) ובית הכלא של הגסטפו.

 

הלילה הארוך של המוזיאונים
 

פעמיים בשנה פותחים סדרה של מוזיאונים שונים בברלין, אוספים, ארכיבים, אתרי אזכרה ואולמות תערוכות את דלתותיהם עד לשעות הקטנות של הלילה במסגרת הלילה הארוך של המוזיאונים.

אפילו תושבי ברלין המכירים את האוצרות, מגיעים באופן נלהב ביותר ומצטרפים להמולת המבקרים מקרוב ומרחוק. עד עתה נוסדו 100 לילות ארוכים כאלה בגרמניה וכ-50 בעולם.
 

קוריוורסט, סוקר ועבודותיו של דאלי
 

המוזיאון הגרמני Currywurst פתח את שעריו בשנת 2009. כל מי שתהה פעם מהם המרכיבים של החטיף הברלינאי, יגלה שפע של חומרים היסטוריים ותרבותיים אילוסטרטיביים בתערוכה הנמצאת ליד צ'ק פוינט צ'ארלי.

מאז שנת 2009 המוזיאונים הצעירים והמגוונים הנוספים של ברלין כוללים גם את המוזיאון הראשון של הכדורגל ברובע ליכטנברג ואת מוזיאון דאלי בככר פוטסדאמר.
 

אומנות עכשווית - אתרים חמים
 

עם 440 גלריות הפכה ברלין להיות המרכז לסצינת האומנות ושוק האומנות הבינלאומי. יותר מ-6000 אומנים ומפיקים קריאטיביים ממוקמים בברלין ויוצרים אומנות צעירה.

UNESCO לאחרונה הכירה במרכזיות של היצירתיות בברלין והעניקה לה את השם: City Of Design. זהו כבוד גדול להישגיהם של מעצבים, מעצבי האופנה, צלמים, ארכיטקטים ואומנים החזותיים שיצרו לעצמם רשת בברלין תחת הלייבל Create Berlin.

סצינה יצירתית צעירה המנהלת דיאלוג ייחודי עם התרבות האירופאית המסורתית. www.create-berlin.de .

 


ברלין - כרטיס מוזיאון ( Pass ) – כרטיס אחד שפותח 55 דלתות
 

ממוזיאון בעלות הברית למוזיאון צוקר (מוזיאון הסוכר), כרטיס המוזיאונים הפופולרי בברלין מתאים ל-3 ימים, וניתן לראות אומנות במספר מוזיאונים בעיר.

בעלות של 19 euro, כרטיס המוזיאון (Pass), מבטיח כניסה חופשית במשך שלושה ימים רצופים. www.visitberlin.de/en/article/museum-pass-berlin
 

ברלין - חיי לילה
 

המסיבה אף פעם לא נעצרת בעיר בירת חיי הלילה מומלץ להשלים שעות שינה בטרם מגיעים לברלין. הבירה הגרמנית היא מטרופוליס של מסיבה אחת גדולה שלעולם לא נעצרת. שלא כמו לונדון או ניו יורק, אין בברלין שעת סגירה רשמית. טכנו או טנגו, היפ הופ או האוס, רוק או רגאיי, תמיד תמצאו את המועדון המתאים בברלין לסצינה שלכם.
 

עיר אלקטרונית
 

שמה של ברלין היה שגור יחד עם טכנו בשנות ה -90, גם היום ניתן למצוא סגנונות שונים של מוזיקה. כוכבים כמו ריצ'י האוטין, סוון ואטה או פול ואן דייק מתקלטים במקומות אינטימיים 7 ימים בשבוע וכן במקומות ענק כגון ניו יורק ואיביזה.

מועדון ה-Berghain שנבחר ע"י מגזין הניו יורק טיימס ומגזין האינדי DJ Mag למועדון הטוב ביותר בעולם, מציג שורה של המי ומי בעולם המוסיקה האלקטרונית.

סלבריטאים מתחככים עם נהגי אוטובוס בקומה העליונה של בר פנורמה בעוד אנשים בעלי נטיות מיניות שונות נהנים בחדר החשוך של מרתף Debauchery. יתכן ותצטרכו לבלות זמן ניכר בניסיון לראות מקרוב את בונה פידה, סלבריטאית מקומית המפקדת על הכניסה למועדון שאליו הכי קשה להיכנס בברלין. www.berghain.de

מועדון הקיטקט מושך קהל של טכנו, בבגדי אופנה עילית או בגדי פטיש בשבתות. מועדון Tresor, האבא של כל מועדוני הטכנו חזר לאחר 4 שנות הפסקה. ממוקם במרתף תחנת הכוח שהוצאה מפעולה ב-Mitte, קירות הבטון של טרזור מכוסים באומנות רחוב מעורבת בפרוטרטים של אגדות כגון בלייק באקסטר. המרפסת הקטנה מציעה נוף פנורמי לעבר הקטדרלה וזה המקום לראות ולהיראות.

מועדון ה-Tape הסמוך למוזיאון האומנות ב-Hamburger Bahnhof מושך קהל אוהב מועדונים וקהל אוהב אומנות כאחד. המועדון ידוע בסדרת המסיבות הנערכות בו בשם Horse Meat Disco. המקום פתח אולם נוסף להצגת עבודות של אומנים צעירים. www.tapeberlin.de .

מועדון ה-Suicide Circus Berlin נושא את המורשת של מועדון ה - Raw ברחוב ריבאלר ב-Friedrichshain, תקליטנים צעירים וותיקים מתקלטים מוסיקה ישנה וגם אלקטרונית חדישה. www.suicide-berlin.com

 

פעילויות ספורט 
 

ברלינאים לא אוהבים לצפות במסך פלזמה כשהם נמצאים בברים אלא אוהבים ממש לשחק במשחקי כדור בברים. שולחן הפינג פונג דומיננטי בבר הנקרא Dr. Pong, בר זה ממוקם ב-Epicentre ב- Prenzlauer Berg Hipsterdom. הבר המינימלי הזה מציג תאורה פלורסנטית, קירות חשופים, תקליטן משובח ועשרות מחבטים של טניס שולחן. www.drpong.net

בקפה מינץ' מתערבבים אנשי אופנה ומשפחות במרתף החשוך ומשחקים מיני גולף. בשורה התחתונה מה שחשוב זה כשרון המשחק. www.indoorminigolf-berlin.de .
זה היה רק עניין של זמן עד שהטרנד העולמי של רולר דיסקו יסחוף את ברלין בסערה. בעיר הידועה בחוסר היומרה שלה, תוכלו לראות חברה שמגיעים עם ארבעה הגלגלים המקורי שלהם משנות ה-80. www.facebook.com/rollers.inc


ברלין - גן עדן של קניות

 

אוהבי בגדי מעצבים מתוחכמים, מחפשי מציאות ומחפשי טרנדים המעוניינים באופנה המעודכנת יתענגו בברלין על מגוון האפשרויות לבצע קניות. אם זה במרכזי הקניות הגדולים, חנויות כלבו, חנויות קטנות יותר או בבוטיקים מתוחכמים.

היפ, קזואל וטרנדי או קלאסי, אלגנטי ונטול זמן, תמיד יש בברלין משהו לכל דורש, לכל טעם ולכל ארנק. שעות הפתיחה כמעט ולא מוגבלות, ברלין היא גן עדן לאוהבי שופינג.

שופינג בברלין שונה משופינג בערים גרמניות אחרות. המרכז של רובע הולכי רגל שם ישנה אפשרות לקבל מבט כולל לגבי כל המוצרים שיש לעיר להציע, לא קיים כאן. לצד המיקומים הידועים ביותר, Kurfurstendamm ו- Friedrichstrasse, ישנם אזורי קניות נוספים, ממערב העיר ומזרחה, כשכל אזור מציג מגוון חנויות ספציפי וערך מצוין למול עלות. כל צד מציע הזמנה מיוחדת למבקר לשוטט, להסתכל ולבצע רכישה.

 

ברלין - קניות בצד המערבי של העיר
 

באורך של יותר מ-4 ק"מ ה-Kufurstendamm, הידוע גם בכינויו Ku' dam
וה- Tauentzienstrasee יוצרים את הרחוב המפורסם ביותר בקרב תיירים לקניות ושוטטות בצידה המערבי של העיר.

אם אתם מתחילים את מסע הקניות שלכם ב- Wittenbergplatz ב – Schonenberg תוכלו למצואת את עצמכם מהר ב – Kaufhaus des Westens או (KaDeWe בקיצור) המשרה השפעה מגנטית, לא רק לברלינאים אלא למבקרים מכל רחבי העולם.

חנות הכלבו הגדולה ביותר מציעה לאוהבי היוקרה מגוון רחב של אופנת מעצבים בינלאומיים ממותגת לנשים ולגברים, קוסמטיקה, תכשיטים, ספרים, דיסקים, כלי חרס, אביזרי לייף סטייל וכל דבר נוסף שהופך את החיים לטובים יותר ניתן למצוא פרוס ביותר משמונה קומות. המעדנים בקומה השישית הם פשוט חובה ולא רק לתיירים. www.kadewe.de

בגבול שבין הצד המערבי לצד המזרחי של העיר, נמצא אזור הקניות Potsdamer Platz ב- Tiergarten .New Mitte בברלין מציף קונים בתרבות, בידור ומגוון של הזדמנויות לחוויית קניות מגוונת. www.potsdamer-platz.de
 

ברלין - קניות בצד המזרחי של העיר
 

אחרי ה-Kurfurstendamm, כתובת הקניות החשובה השניה היא Friedrich Strasse ברובע Mitte של ברלין www.friedrichstrasee.de . הרחוב מתחיל מ – The Oranienburher Tor וממשיך עד ל – Mehringplatz ב – Hallesches Tor  Kreuzberg.

חנות התרבות דוסמן מציגה את ההיצע הענק של ספרים ומוסיקה בחמש קומות עד שעות הלילה. החנות ממוקמת בין Friedrichstrasse S-Bahnhof ו-Unter den Linden. חנות המדיה הידועה ביותר בגרמניה פתוחה עד חצות, מיום שני עד יום שישי. www.kulturkaufhaus.de .

הרובע בצד המזרחי העליון של ברלין, בפינת הרחובות Friedrichstrasse ו-Unter den Linden עם בנייניו החדשים, המשרדים המהודרים ואין ספור בתי קפה ליד, מזכיר במעומעם את הרובע בעל אותו שם בניו יורק, רק שבברלין רובע זה הוא בלב ברלין.

בבניין בן 8 קומות עם 40,000 מטרים מרובעים לחנויות, משרדים ודירות, אוהבי אופנה ימצאו את חנויות הדגל של חברות אופנה בינלאומיות כגון: זארה, אספריט או מארק אופולו.

כתובת נוספת לקניות ולא בהכרח לתיירים, היא Mitte הטרנדי, לא רחוק משוק Hackescher. הרחובות הקטנים ברובע Scheunenviertel (רובע האסם) מזמינים את המבקרים לשוטט, להסתכל ולקנות. ניתן למצוא במקום גם גלריות קטנות, בוטיקי אופנה בינלאומית ומעצבי בית מקומיים. במקום אפשר למצוא אופנה מוכרת, הנעלה לא שגרתית, תכשיטים ואביזרים קטנים וצבעוניים ומתנות.

הפאסג' האקזוטי Rosenhofe, המחבר את Sophienstrasse Rosenthaler,
מחזר אחרי הלקוחות בבליל של אופנה, עיצוב וגסטרונומיה. טבול בטורקיז וורוד עם מסלולים ומרפסות, ה-Rosenhofe משדל את המבקרים לקנות ולבלות לזמן מה.

Heckmann Hofe, בין בניין הדואר לשעבר ובית הכנסת של ברלין, ברחוב Oranieburger שווים ביקור וצפייה בשחזור לתצורתם המקורית. האנסמבל ההיסטורי מורכב ממספר חצרות רצופים המובילים ל-Auguststrasse.

החנויות הקטנות מציעות בדרך כלל אייטמים יוצאי דופן מתחום האופנה, תרבות, אביזרים של בעלי מלאכה זעירים וגסטרונומיה. במפעל הממתקים Candy Factory מבשלים באופן מסורתי, מעל להבה ולפני הלקוחות את הממתקים הברלינאים המקוריים. www.hackescher-markt.de .

ברובע האיני המזרחי, Prenzlauer Berg מסביב לסמטת Schonhauser וה-Kastanienalle וה- Friedrichshain ישנה נוכחות ברורה של היפ וסגנון ברלינאי כמו גם הטרנדים האחרונים הממתינים להתגלות הרחק מאזורי הקניות הגדולים. ב-Bergmannstrasse ב-Kreuzberg ישנן חנויות אופנה מיד שניה יחד עם אביזרי לייף סטייל טרנדיים וקולות גרוביים של עיר הבירה. 

 

אתרים מומלצים בברלין
 

אתר חומת ברלין - חומת ברלין אמנם נפלה, אבל היא אף פעם לא תישכח. זהו מוזיאון פתוח שכולל את השרידים האחרונים של החומה במקום המקורי בו היא הייתה.

השרידים מסבירים איך החומה חילקה את העיר ואת האנשים במשך 28 שנה.
כתובת: Bernauer Strasse 119.

מוזיאון פרגמון - מוזיאון פרגמון הוא תענוג שמעורר התלהבות ומציג עתיקות מיוון, רומא והמזרח התיכון. הכוכב של התצוגה כולל את מזבח פרגמון, שנשאר כמעט בשלמותו משער עשתר שהיה שער הכניסה השמיני של העיר בבל. המוזיאון נמצא באי המוזיאונים. כתובת: Bodestrasse 1-3

בית הכלא שטאזי - בית הכלא בו החזיקה המשטרה החשאית של המזרח גרמנים את המתנגדים והחשודים למשטר, רובם היו חפים מפשע. כתובת: Genslerstrasse 66

נקודת פנורמה - נקודת התצפית הכי טובה - לראות את ברלין ממעוף הציפור.
עולים למעלה במעלית המהירה ביותר באירופה, לקומה ה-24 מעל כיכר פוטסדאם ב-20 שניות. כתובת: Potsdamer platz 1

ארמון שרלוטנבורג - בואו לראות איך המלכים הפרוסים ששלטו על כמעט כל גרמניה עד שנת 1918, חיו בגרסה מוקטנת זו של ארמון ומסביב לה פארק שמתאים במיוחד לפיקניק בקיץ. כתובת: Spandauer damm 20-24

תיבת הומבולדט - תערוכת מולטימדיה זו מלווה באופן קבוע את השחזור של העיר הפרוסית הקיסרית, שנחרבה ע"י הקומוניסטים בשנת 1950.

הבניין בולט מרחוק בין המבנים העתיקים של רובע מיטה, בחזותו העתידנית. כתובת: Schlossplatz 5

שכונת נויקלן - שכונת נויקלן הפכה לאחרונה לאחד האזורים הטרנדיים בברלין. מצויינת לטיולי עשה זאת בעצמך, משופעת בבתי קפה, חנויות וינטאג' וברים היפסטרים. כתובת: Friedelstrasse 31

בית הספר היהודי לבנות - לשעבר בית ספר לבנות יהודיות שנבנה בשנת 1930 באזור המיטה. מעוצב בסגנון מודרני. המקום עבר שיפוץ מקיף והפך למרכז תרבות עם שלוש גלריות לאומנות עכשווית, מוזיאון על משפחת קנדי ואפילו מסעדות מצטיינות. כתובת: Auguststrasse 11-13

מוזיאון קולטורבראורי - בית תרבות. מוזיאון שמציג מסמכים, תמונות ופריטים מקוריים על גרמניה המזרחית ומסך הברזל בחיי היום יום. הבניין הוא מבשלת בירה לשעבר. כתובת: Knaackstrasse 97

קניון ביקיני - מציג אופנה ועיצוב בקניון הראשון שמעוצב לפי נושא. הקניון נמצא במבנה משנת 1950 שעבר שיפוץ ועם תצפית לגן הקופים בגן החיות. כתובת: Budapester strasse 38-50 

מבצעים לברלין 


חוה"מ פסח בברלין


טיסה לברלין  + 4 לילות וארוחת בוקר כולל העברות ונציג דובר עברית

יציאה - 12.4.2017-16.4.2017
 

מלון DBL
Novum Lichtburg Am Kudamm 3* 849$
Berlin Mark 4* 859$
Wyndham Excelsior 4* 859$
Ibis Styles Alexanderplatz 3* 869$
Abba Berlin 4* 879$
Park Inn Alexanderplatz 4* 979$
Swissotel 5* 999$
Hilton 5* 1069$
Kempinski Bristol 5* 1089$
 

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת LY


יולי בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 13-17/07/2017

 

מלון DBL
Mark 4* 679
Excelsior 4* 719
Ibis Styles Alexplatz 3* 729
Abba Berlin 4* 759
Park Inn Alexplatz 4* 789
Swissotel 5 * 869
Kempinski Bristol 5 * 899
Radisson Blu 5* 1029
Hilton 5* 1039
 

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום יולי בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 20-24/7/2017

 

מלון DBL
Mark 4* 679
Excelsior 4* 699
Ibis Styles Alexplatz 3* 729
Abba Berlin 4* 759
Park Inn Alexplatz 4* 769
Swissotel 5 * 869
Kempinski Bristol 5 * 899
Radisson Blu 5* 899
Hilton 5* 999

 
* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום 
 
 
יולי בברלין

טיסה לברלין + 5 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 


תאריכים: 26-31/07/2017

מלון DBL
Mark 4* 729
Excelsior 4* 739
Ibis Styles Alexplatz 3* 799
Abba Berlin 4* 799
Park Inn Alexplatz 4* 829
Swissotel 5 * 929
Kempinski Bristol 5 * 939
Radisson Blu 5* 959
Hilton 5* 999
 

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום 


אוגוסט בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 03-07/08/2017


מלון DBL
Novum Lichtburg Am Kudamm 3* 729
Excelsior 4* 789
Ibis Styles Alexplatz 3* 789
Abba Berlin 4* 839
Park Inn Alexplatz 4* 839
Swissotel 5 * 939
Radisson Blu 5* 969

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום 

 

אוגוסט בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 10-14/08/2017


מלון DBL
Novum Lichtburg Am Kudamm 3* 689
Excelsior 4* 719
Ibis Styles Alexplatz 3* 719
Abba Berlin 4* 769
Park Inn Alexplatz 4* 779
Park Plaza Wallstreet 4* 799
Swissotel 5 * 869
Radisson Blu 5* 899

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום

 

אוגוסט בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 17-21/08/2017


מלון DBL
Novum Lichtburg Am Kudamm 3* 769
Excelsior 4* 829
Ibis Styles Alexplatz 3* 829
Abba Berlin 4* 869
Park Inn Alexplatz 4* 879
Park Plaza Wallstreet 4* 889
Swissotel 5 * 959
Radisson Blu 5* 999

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום 

 

אוגוסט בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 24-28/08/2017


מלון DBL
Novum Lichtburg Am Kudamm 3* 729
Excelsior 4* 789
Ibis Styles Alexplatz 3* 789
Abba Berlin 4* 829
Park Inn Alexplatz 4* 839
Park Plaza Wallstreet 4* 849
Swissotel 5 * 929
Radisson Blu 5* 959

* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום

 

אוקטובר בברלין 

טיסה לברלין + 4 לילות וארוחת בוקר, כולל העברות ונציג דובר עברית 

תאריכים: 
04-08/10/2017
05-09/10/2017
08-12/10/2017
11-15/10/2017

 

מלון DBL
Mark 4* 729
Excelsior 4* 799
Ibis Styles Alexplatz 3* 799
Abba Berlin 4* 849
Park Inn Alexplatz 4* 859
Swissotel 5 * 1029
Kempinski Bristol 5 * 1049
Radisson Blu 5* 1049
Hilton 5* 1119
 
* המחיר בדולרים לאדם בחדר זוגי * טיסת AB * לא כולל מס מקומי לתשלום במקום 
מעונין במידע נוסף? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם...
אין תגובות למאמר
הוספת תגובה
סגור
  • מאת
  • נושא
  • תוכן
  • הוסף תגובה
© כל הזכויות שמורות לאופיר טורס