דיסלדורף - בירת מדינת North Rhine Westphalia

גרמניה - דיסלדורף - בירת מדינת North Rhine Westphalia
טיסות לגרמניה
השכרת רכב
טוס וסע
דיסלדורף - בירת מדינת North Rhine Westphalia

 

דיסלדורף - עיר קוסמופוליטית - Düsseldorf Cosmoplitan City Break 

 

דיסלדורף אשר נמצאת על גדות נהר הריין, היא בירתה של מדינת North Rhine Westphalia והיא המדינה המאוכלסת ביותר בגרמניה, המזוהה עם רמת חיים גבוהה (דורגה חמישית בעולם בשנת 2011 ).
 
לעיר תשתיות מצוינות, ארכיטקטורה מודרנית, אטרקציות מסורתיות ותרבותיות בניחוח בינלאומי. העיר נחשבת לידידותית ביותר בה מתקבלים תיירים ברוחב לב (דורגה כעיר השנייה הידידותית לתיירים בסקר גרמני מ-2010).
 
דיסלדורף היא עיר פופולרית לחופשה לאורך כל השנה. לפופולריות של העיר יש גם תוצאות בכמות האוכלוסייה, העומדת כיום על כ-600,000 תושבים.
 
דיסלדורף מפורסמת ברחבי העולם בחנויות המיוחדות שלה בשדרת Konigsallee, בעיר העתיקה Altstadt וברבעים הטרנדים והנמרצים Flingern ו-Unterblik, במיוחד בתקופת חופשת המולד (22 לנובמבר עד 23 לדצמבר), אז הופכת העיר לארץ פלאות חורפית.
 
העיר העתיקה Altstadt אף פעם לא ישנה, יש בה 260 מסעדות, ברים ופאבים. העיר נודעה כבית של הבירה Altbier, בירה מקומית מיוחדת.
 
הנמל MedienHafen עם בנייני Gehry ויצירות ארכיטקטיות נוספות שהוקמו ע" ארכיטקטים בינלאומיים, ביססו את הרובע, כרובע מפתה של חיי לילה.
 
למבקשי שקט ושלווה, מציעה דיסלדורף פארקים וגנים נפלאים ממש במרכז העיר. אחת האטרקציות המפורסמות היא פארק Schloss Benrath וארמון Benrath. הארמון והפארק, מתקופת הבארוק המאוחרת הם אחד מתוך אין ספור מוזיאונים בדיסלדורף. ניתן לראות ולבקר באתרים בעיר בטיול HopOn HopOff באוטובוסים בעלי דו קומתיים.
 
האטרקציה המרכזית בחודש פברואר בדיסלדורף הוא הקרנבל. 300 מיצגי קרנבל ותחפושות. הקרנבל מושך מיליון מבקרים בכל שנה.
 
הגעה לדיסלדורף עבור תיירים ואנשי עסקים היא דרך שדה התעופה הבינלאומי של דיסלדורף, הממוקם 10 דקות ממרכז העיר ומשרת יותר מ-20 מיליון נוסעים בכל שנה. לשדה התעופה יש חשיבות רבה לעיר כמרכז לאחד האזורים הכלכליים, המרכזיים באירופה.
 
השדה גם חשוב עבור מרכז התערוכות והירידים, Messe Dusseldorf, המארגן כל שנה כ-40 ירידים בינלאומיים, חלקם מהמובילים בתחומם בעולם.
בכל שנה מביא ה-Dusseldorf Congress אין ספור אירועים מעניינים לעיר.
 
בדיסלדורף יש מגוון מרכזי תרבות המארגנים אירועים לאורך השנה, כולל את ה-dorf , ISS Dome , Castello Dussel Esprit Arena וה- Mitsubishi Electric Haall .
 
 
דיסלדורף - העיר העתיקה - Düsseldorfer Altstadt , Old Town

 

 
בשום מקום בבירת מדינת North RhineWestphalia לא תוכלו להיות כל כך קרוב לטבורה של העיר, כמו באזור בגודל קילומטר רבוע וממוקם בין הריין וה – Heinrich – Heine –Alle. הכל נמצא כאן, קשה לתאר את המגוון במשפט אחד. פאבים ובארים, מועדוני לילה ומסעדות.
 
המזון המוצע כאן נע בין מטבח מקומי למטבח אזור הריין ועד לדליקטסים מהמזרח הרחוק. אומנות ותרבות גם הם בנמצא בסמטאות המיוחדות, חנויות רהיטים ובוטיקים וכן חנויות קטנות המספקות צרכים יום יומיים.
 
למתעניינים בבילוי לילי אי אפשר להתעלם מהעיר העתיקה - מסעדות שהן מקדשי גורמה ועד פלאפל לבנוני. אוכל לכל טעם ולכל תקציב. מגוון שלם של אפשרויות לרשותכם. אין ספור בארים ובתי קפה מזמינים אנשים לבלות את זמנם ולהירגע. בתי הקפה האופנתיים ב- Marktplatz Stadtbruckchen וברחוב Mittel הם מקומות מפגש, לראות והראות.
 
העיר העתיקה היא בית למועדוני הלילה החמים ביותר, הבארים הטובים ביותר, פאבים איריים ומזקקות מקומיות המפורסמות ביותר.
הרחובות Bolker ,Kurtz ו– Berger יוצרים את הבר הארוך בעולם שלעיתים קרובות היללו אותו בשירים להקת הקאלט הדיסלדורפית " Die Toten Hosen ".
 
בימי רביעי נפגשים אנשים מאחורי ככר Grabbe לריקוד או לשתיית בירה Altbier (הבירה הכהה המפורסמת) ברחוב Ratinger

 

דיסלדורף - נמל מדיאנהאפן - Düsseldorfer MedienHafen Port

 

 
בדיסלדורף מספר אתרים מיוחדים ומפורסמים: הפרלמנט של North RhineWestphalia ה-Rhineturm (מגדל הריין), בנייני ehry , The Stadttor (שנבחר כבניין המשרדים הטוב ביותר באירופה) וה-Colorium, נמל MedienHafen.
 
בניגוד לערים אחרות, ההתחדשות של נמל הריין הישן לא חייבה פינוי של אזורים נרחבים. כל חלקת אדמה טופלה באופן אינדיווידואלי והותאמה למשתמשים העתידיים שלה.
 
בדרך זאת נמנעו מלעצב את האזורים באופן אדריכלי זהה. במקום מבנים של ארכיטקטים בינלאומיים כגון: Frank O. Gehry, David Chipperfield, Jo Coenen Steven Holl ו- Claude Vasconi להם ניתנה ההזדמנות לעצב באופן המיוחד שלהם ובכך לתרום לנראות הנפלאה באופן כללי.
 
מחסני אחסון עוצבו ביצירתיות והותקנו בהם טכנולוגיות מתקדמות ביותר. חדרים ישנים נהנים היום מפאר והדר.
 
למרות כל החדשנות, האווירה והמיוחדות של הנמל נשארה כשהיתה לאורך כל הזמן.
הנמל המסחרי על מזחיו, קירותיו, מדרגותיו, העמודים מהברזל היצוק והמסילות היצוקות הם כולם אנדרטאות רשומות.
 
חברות רבות ממוקמות כיום בנמל MedienHafen , משם הן מספקות שירותים וידע מקצועי. במשך קצת יותר מ-10 שנים, אזור שהיה מרופט, מוזנח ומלא במחסנים שלא היו בשימוש, הפך לביתם של 700 בתי עסק הנהנים מהיתרונות של עבודה בתנאים ייחודיים שרק קרבה כזאת לנמל מציעה וכמובן מהתדמית של MedienHafen, והמוניטין של הנמל כ-Architectural Mile MedienHafen .
 
בנמל מסעדות שונות, מהמסעדה האקסקלוסיבית Berens am Kai עם כוכב המישלן לנקניקיית הקארי הזהובה ועד מסעדות פשוטות. המסעדות בדיסלדורף התאימו את עצמן ללקוחות המגוונים, המורכבים מלקוחות עסקיים במהלך היום והלקוחות הטרנדים בערבים, הנפגשים למסיבות במועדון העתידני Club 3001 שלו מראה של תלת מימד, מוזר ומרתק, כמו גם ב- Rudas Studio, המקום האופנתי לפרסום סרטים.
 

דיסלדורף - שדרות קוניגסלה - Düsseldorfer Königsallee Boulevard

 

 
קבוצת הרחובות המפורסמת הקטנה Konigsallee בהחלט מצדיקה את הכינוי שדרות. האזור מאופיין ע"י הרוחב הנהדר שלו, אורכו 580 מטרים.

באזור יש תעלות - שרידים של תעלות ההגנה על העיר, שבהן זורם מים מהנהר דוסל, וכן מגוון עצום של עצים, עם 120 עצי ערמונים וגשרים מחברים בין התעלות.
 
האזור עבר שינויים רבים לאורך ההיסטוריה שלו, רוויית האירועים. הוא היה בעבר חלק מהביצורים של העיר העתיקה דיסלדורף, לפני שהם נהרסו. בין 1802 ל-1804 הארכיטקט המלכותי, קספר אנון הוסברגר, אמן הנופים, מקסימיליאן פרידריך וויאי וארכיטקט המים ולילהלם גוטליב באור יצרו תעלות מגן חדשות לעיר, מעל 30 מטרים רוחב, 5 מטרים עומק ו-1000 מטרים אורך.
 
מזרקת נפטון ממנה הגיעו המים קיבלה אספקת מים ישירות מנהר הדוסל.
 
Konigsalle קיבל את שמו בשנת 1851 כמחווה למלך הפרוסי, פרידריך וילהלם הרביעי בעקבות תקרית ה-Horse Manure. האבות המייסדים של דיסלדורף חשבו רבות כיצד לכפר על העוול והחליטו לקרוא לרחוב Kastanienalle בשם חדש Konigsalle, בעברית שדרת המלך, במטרה להחזיר את כבוד העיר ואת העיר לרשימה הטובה של משפחת המלוכה.
 
הנס הכלכלי שבא לאחר מלחמת העולם השניה, הפך את המקום לשדרה בינלאומית.
מרכז השדרה נבנה בצד המזרחי בשנים 1965-1967 ומאכלס 70 חנויות, משרדים וחדרי ניהול.
 
מרכזי קניות נוספים התווספו, Trinkaus ב-1974, WZ- Center ב-1980, Ko Galerie ב-1986, Schadow Arkaden ב-1994 ו– Sevens ב- 2000. כיום, השדרה מייצגת גישה מאוד מתוחכמת לחיים, עם חנויות יוקרתיות ומרכזי הקניות.
 
החלק המערבי פחות מפורסם ובו ממוקמים בנקים ובתי מלון. המקום התפתח לאורך השנים ונבנו בו בתי מלון 5 כוכבים וכן נמצאים בו מלונות ותיקים כמו: Breindenbacher Hof ו- Steigenberger Park Hotel, גם מלון Intercontinental שפתח את שעריו בשנת 2005.
 

דיסלדורף - המטרופוליס הבינלאומי לקניות - Düsseldorfer international Shopping Metropolis

 

 
המטרופוליס משגשג ומפורסם בהיותו אחד מהמקומות החמים ביותר לאופנה בינלאומית. כל כך הרבה אופנה מעולה מרוכזת באזור אחד שהמשמעות היא שהאפשרויות לבצע קניות בדיסלדורף הן אין סופיות. זהו המקום שהאופנה בו היא במיטבה ומסע הקניות מהנה ביותר.
 
מעצבים בינלאומיים כגון: ארמני, בולגרי, גוצ'י, ג'יל סנדר, פראדה וורסאצ'ה
פתחו חנויות לאורך שדרת הקניות היוקרתית, Konigsalle, אחת משדרות החנויות המובילות ביותר באירופה. בשדרה זאת מתחככים בוטיקים אקסקלוסיביים עם בתי אופנה ולידם קניוני קניות ורחובות אלגנטיים בהם ניתן לשבת בבתי קפה נהדרים.
 
Konigsallee הנקרא בשם החיבה הפופולרי Ko, הוא ללא ספק הרחוב היוקרתי העמוס ביותר בגרמניה. בזמני שיא ניתן לראות 6000 הולכי רגל משוטטים לאורך השדרה שזה פי 3 מרחוב מקסימיליאן במינכן. בהשוואה אירופית, ה-Ko שייך לאזורי הקניות הצפופים ביותר של עסקים יוקרתיים.
 
מי שאוהב לשוטט מוזמן ללכת ברגל לאורך העיר העתיקה, Altstadt, הסמטאות הצרות הפכו לבית לחנויות אופנה לא קונבנציונלית וחנויות אוונגרד רבות. ברובע הההיסטורי, Karlstadt חנויות עתיקות, גלריות וחנויות אומנות. גם רחוב Schaow מציע הזדמנויות וחוויית קניות אטקרטיביות.
 
בנוסף, במרכז העיר ישנם קניונים רבים שניתן להנות מהם גם בימים הגשומים. מרכזי הקניות Schadow Arkaden ,Sevens ,Ko Galerie ו- Stilwerk שונים לגמרי האחד מהשני בסטייל ובמראה.
 
המלון האגדי והאקסקלוסיבי Breidenbacher פתח את שעריו בדיסלדורף בשנת 2008 ובו ניתן למצוא חנויות כגון: מרקו פולו, הוגו בוס, סטרלסון וקלווין קליין. אברקומבי ופיץ' פתחו את חנויותיהם בקרבת מקום, אסקדה מציג את האופנה העילית שלו בדיוק ממול, קרוב לגוצ'י, טיפני וללואי ויטון.
 
למבקרים המעוניינים לבצע קניות בעלות אופי עממי יותר ופחות רהבתני, יש את אזור Bilk. אוהבי אופנה וטרנדים ימצאו אופנה שאינה סטנדרטית מסביב לרחוב Loretto, בקרבת נמל MedienHafen או ברובע הטרנדי העולה Flingern .

המבקרים שמתקשים לבחור בין Ansons, זארה, Esprit, מנגו, New Yorker ,Peek & Cloppenburg או Karstadt ושלוש הגלריות, יוכלו לקרוא ספר מרתק בחנות הספרים Mayer'sche בעלת 6 הקומות והמציעה מגוון עצום של ספרים.

 

דיסלדורף - בירת אלטביר -  Düsseldorfer Altbier

 

 
Altbier המכונה באופן תדיר Alt, היא בירה כהה ברמת תסיסה מקסימלית ומקורה בסביבות דיסלדורף. Alt בדרך כלל מזוקקת ממספר זנים של שעורה וכשות. הצבע הכהה של הבירה משתנה מצבע ענבר לצבע נחושת ולחום כהה ומגוונת בכמות הלתת שהיא מכילה, דבר המעניק לה צבע במהלך הקלייה.
 
הבירות Fuchschen ,Shumacher ,erige ,Kurzer מזוקקות בדיסלדורף. המונח Alt מתייחס לשיטת זיקוק ישנה שיושמה לפני שהקירור הוכנס לשימוש. שיטת תסיסת השמרים שהצליחה להפוך את הסוכר בלתת לאלכוהול בטמפרטורות של בין 15-20 מעלות צלזיוס היתה בשימוש בכל גרמניה כמעט. תסיסת שמרים נמוכה בה משתמשים לזיקוק בירה פילסנר הומצאה ע"י קארל פון לינדה בשנת 1873, כשמקררים הוכנסו לשימוש.
 
Alt מזוקקת עם יתרון של 11.5% ויש בה אחוז אלכוהול של 4.8%. מצב זה יוצר טעם ארומתי - רענן שמתפתח היטב בטמפרטורות של בין 8-10 מעלות צלזיוס. הבירה טעימה ביותר כשהיא מוגשת ישר מהחבית ובכוסות של 0.2 ליטר Alt Beer .
 
יש אפילו קטגוריה של German Style Brown Ale / Dusseldorfer Altbierlied בתחרות גביע הבירה השנתית. גם שיר שהוקדש לבירה הפך ללהיט.


 
 
מעונין במידע נוסף? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם...
אין תגובות למאמר
הוספת תגובה
סגור
  • מאת
  • נושא
  • תוכן
  • הוסף תגובה
© כל הזכויות שמורות לאופיר טורס